جلسات کار درمانی چه تأثیری دارد؟

در طول جلسه، متخصص کار درمانی مشکل شما را ارزیابی کرده و تشخیص می‌دهد. آنها سپس قادر خواهند بود که یک برنامه عملی را برای شما طراحی کنند. یک درمان‌گر به بهبود کیفیت زندگی شما کمک می‌کند، تا از پس مسائل و مشکلات پس از تروما، یا یک بیماری روانی یا آموزش مهارت‌های روان شناختی و یا به سادگی به دلیل نقایص ایجاد شده به دلیل افزایش سن، بربیایید.
کاردرمانان بسیار ماهر هستند و خدمات در منزل را برای به حداکثر رساندن راحتی شما ارائه می‌دهند. آنها ممکن است در این موارد به شما کمک کنند:

ارزیابی و پیشنهاد رسیدگی مناسب به مشکلات عضلانی اسکلتی (کمر درد، دست درد و غیره)
ارزیابی و ارائه پیشنهاد برای تغییرات مورد نیاز در خانه یا محل کار (خانه، حمام، آشپزخانه، اتاق خواب، محل کار و غیره)
برنامه ارائه خدمات کمکی
ارزیابی یک فرد مبتلا به اختلال عصبی-روانشناختی و تغییر محیط آنها
درمان‌های توانبخشی پس از سکته مغزی
ارزیابی توانایی‌های رانندگی و ارائه یک مجوز پارک برای افراد دارای معلولیت یا محدودیت، در صورت نیا
ارزیابی و کمک به درخواست‌های جابجایی
ارزیابی و مشاوره برای کودکان دارای تاخیر رشد
ارزیابی مهارت‌های دقیق یا ارزیابی‌های کلی
روحیه بخشی و بهبود راحتی برای افرادی که تحت مراقبت‌های تسکین دهنده یا سرطان هستند.
مشاوره تخصصی در مورد تحرک

کاردرمانی چیست؟

کاردرمانی به افراد دارای مشکلات سلامتی (یا چالش هایی از تندرستی) کمک می کند تا دوباره فعالیت های روزانه مهم خود را شروع کنند.

این فعالیت های روزانه می توانند شامل هر چیزی باشند، از دوش گرفتن مستقل (بدون کمک دیگران) گرفته تا غذا پختن برای همسر خود.

چون کاردرمانی بر کل بدن فرد متمرکز است، کاردرمانگر نقش مهمی را در کمک کردن به شما ایفا می کند تا بتوانید بر سلامت و زندگی خود تأثیر بگذارید.

چگونه میتوان بیش فعالی را تشخیص داد؟

اینکه ما به عنوان والدین فکر بکنیم که اگر فرزندمان هر گونه جنب و جوش و یا فعالیت زیادی داشته باشد پس بیش فعال است کاملا اشتباه است . به طور کلی وجود اختلال بیش فعالی و کم توجهی در کودکان نگرانی بسیاری از والدین است . بعضی از والدین هم هستند که فعالیت های بیش از حد کودک خود را جدی تلقی نمی کنند و اتفاقا آن را نشانه ی تیز هوشی و کنجکاوی کودک می دانند

. با این اوصاف می بینیم که تشخیص بیش فعالی کودک نکته ی بسیار مهمی است که باید بر اساس معیارهای درست به طرز صحیح شناسایی و تشخیص داده شود. چندین راه برای شناسایی و تشخیص بیش فعالی کودک وجود دارد ؛

بهترین راه تشخیص از طریق مشاوران متخصص کودک و نوجوان است که با اطمینان بیشتری پس از صحبت کردن با کودک و انجام آزمایشاتی متوجه وجود این اختلال در کودک شده و بیش فعالی کودک را تشخیص می دهند .

در اولین مراجعه ( روز ارزیابی ) چه چیزهایی باید همراه داشته باشیم ؟

در روز ارزیابی باید برگه ارجاع پزشک به مرکز (در صورت داشتن) ، همچنین کلیه مدارک پزشکی بیمار که مرتبط با بیماری اوست و وسایل شخصی مورد نیاز بیمار را به همراه داشته باشید. بعد از ارزیابی اولیه اگر قرار به انجام برنامه توانبخشی در مرکز باشد به شما بروشوری داده خواهد شد که اطلاعات لازم و قوانین و مقررات مرکز در آن ذکر شده است.

آیا واقعا لکنت درمان میشه و یا دارویی هست که درمانش کنه یا نه

با سلام هیچ دارویی برای درمان لکنت وجود نداره و تنها درمانی هم که وجود داره گفتاردرمانی هست. درمان در کودکان پیش از دبستان در زمان کوتاهی انجام میشه در کودکان دبستانی درمان طولانی تر میشه و نیاز به پیگیری بیشتر داره تا بازگشت نکنه و در بزرگسالان درمان نیاز به اراده و تلاش بیشتر داره چون در بزرگسالان لکنت تبدیل به یک اختلال چندبعدی شده که تمام ابعاد زندگی فرد رو تحت تاثیر قرار داده. پس لکنت در هر سنی حتما درمان داره اما روند درمان متفاوت هست .

آدرس ارتباطی ما

نشانی:ایران _فارس_شیراز_میدان قصرالدشت(مترو)_انتهای کوچه99قصرالدشت (مقربی)_فرعی راست ابتدای کوچه 34 وکلا(ایمان شمالی/همت شمالی)

موبایل : 09392024636

تلفن تماس : 07136308341