گفتار درمانی در شیراز

کاردرمانی شیراز

کاردرمانی در شیراز ، کاردرمانی قصردشت شیراز

کار درمانی شیراز

⬇⬇⬇خدمات تخصصی کلینیک توانبخشی قصرالدشت شیراز⬇⬇⬇

کلینیک تخصصی توانبخشی کاردرمانی و گفتاردرمانی قصرالدشت شیراز 

✅تجهیزات مدرن توانبخشی : نوروتراپی (تحریک الکتریکی مغز ،نوروفیدبک ،بیوفیدبک) ،پارافین تراپی ،لباس فضایی، اسپایدرکیج و...
✅بخش های تخصصی و ویژه:
*جسمی-حرکتی کودکان و بزرگسالان (ارتوپدی و نورولوژی,توانبخشی دست،ساخت اسپیلنت)،نوروتراپی
* ذهنی شناختی کودکان :اتاق تاریک ،اتاق بازی درمانی،اتاق یکپارچگی حسی
✅کادرمجرب و متخصص و درمانگران با سابقه و تخصصی هر حیطه درمان

✔کاردرمانی
توانبخشی آسیب های نورولوژیک، ارتوپدیک، روماتولوژیک،بیماری های عصبی عضلانی، سکته مغزی ،ام اس،فلج مغزی ،پارکینسون،ضایعات نخاعی،تاخیر حرکتی کودکان،ضربه مغزی و شکستگی،بدشکلی های مفاصل و اندام ها،دیستروفی ها،  توانبخشی اختلالات ذهنی کودکان ،اختلالات طیف اوتیسم و عقب ماندگی ذهنی واختلالات یادگیری و...
 ✔گفتاردرمانی لکنت،تاخیرگفتار،اختلالات صوت و بلع سکته مغزی ،اوتیسم و...

 

کلینیک توانبخشی قصرالدشت به عنوان اولین مرکز با مجهزترین تجهیزات و درمانگران با سوابق درخشان در درمان آماده ارائه خدمات به شما عزیزان از تمامی نقاط کشور می باشد

 

کاردرمانی یا آکیوپیشنال تراپی (occupational therapy) یا ارگوتراپی (به زبان فرانسوی) یکی از شاخه های توانبخشی می باشد. که به عنوان یک رشته کل نگر تمامی ابعاد روحی، روانی و جسمی یک بیماری و تاثیرات جانبی مختلفی که بر روی عملکرد فردی و اجتماعی بیمار می گذارد را در نظر می گیرد. با ارائه تکنیک های درمانی مناسب، ضمن توجه به علائق مراجع به درمان اختلالات در حیطه های جسمانی و روانی در مقاطع سنی مختلف می پردازد. فرد را از وابستگی خارج کرده و به سوی انجام فعالیت های مستقل روزانه یاری می دهد.

پس در درمان های ارائه شده توسط کاردرمانگر، به استقلال رساندن مراجع یکی از اهداف نهایی درمان است.

به عنوان مثال فردی که دچار سکته مغزی می شود با توجه به سطح ضایعه ای که در مغز اتفاق می افتد برخی مهارت های حرکتی و کلامی اش را از دست می دهد. این اختلالات باعث می شود فرد در انجام فعالیت های روزانه اش و همچنین در زمینه شغلی که دارد و ارتباطات روزمره خانوادگی و اجتماعی دچارمحدودیت و وابستگی شود. مجموعه این عوامل می تواند باعث بروز مشکلاتی دیگر از جمله از دست دادن اعتماد به نفس و افسردگی در فرد شود.

گفتاردرمانی

گفتاردرمانی کودکان و بزرگسالان
ادامه مطلب

کاردرمانی ذهنی

کاردرمانی در اختلالات ذهنی کودکان / کاردرمانی در شیراز
ادامه مطلب

کاردرمانی جسمی حرکتی کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی عبارت است از علم و هنر استفاده از فعالیت های هدفمند؛ به منظور کسب حداکثر میزان استقلال فرد مراجعه کننده، در انجام فعالیت های روزمره زندگی . هدف کاردرمانی بطورکلی جلوگیری از پیشرفت بیماری و باز گرداندن توانایی های از دست رفته جهت بازگشت بیمار به زندگی و سطح فعالیت قبلی است.
ادامه مطلب

کاردرمانی شیراز

اختلال پردازش حسی که به آن یکپارچه سازی حسی نیز گفته می شود یک اختلال نورولوژیکی و عصبی است که در آن اطلاعات حسی که فرد درک میکند منجر به واکنش های غیر عادی میشود .پردازش حسی به روشی اشاره دارد که سیستم عصبی پیام ها را از حواس دریافت کرده و آنها را به واکنش تبدیل میکند. برای آنهایی که اختلال پردازش حسی دارند اطلاعات حسی وارد مغز میشوند اما در پاسخ های مناسب سازمان دهی نمیشوند. برخلاف افرادی که مشکل شنوایی دارند ، افراد مبتلا به اختلال پردازش حسی اطلاعات حسی را شناسایی میکنند ، با این حال واکنش های حسی آنها دراین زمینه متفاوت است .
ادامه مطلب

کار درمانی در شیراز

فیزیوتراپی بیمه های طرف قرارداد

آدرس ارتباطی ما

نشانی:ایران _فارس_شیراز_میدان قصرالدشت(مترو)_انتهای کوچه99قصرالدشت (مقربی)_فرعی راست ابتدای کوچه 34 وکلا(ایمان شمالی/همت شمالی)

موبایل : 09392024636

تلفن تماس : 07136308341